Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO]

24 wrz 2023
Ajax

Feyenoord znakomicie rozpoczął hit holenderskiej ekstraklasy z Ajaksem i po 37 minutach prowadził 3:0. Do siatki trafili Santiago Giménez (zanotował dublet) oraz Igor Paixão.

Taki obrót sprawy nie spodobał się kibicom gospodarzy, których drużyna w czterech wcześniejszych spotkaniach zdobyła tylko pięć punktów. Po raz pierwszy mecz został przerwany tuż przed końcem pierwszej połowy. Powodem było wrzucenie środków pirotechnicznych na murawę. Wylądowały one w pobliżu bramki strzeżonej przez bramkarza ekipy z Rotterdamu Timona Wellenreuthera. Po przerwie zarządzonej przez sędziego głównego spotkanie kontynuowano.

Niestety 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy sytuacja powtórzyła się i przy bramce Wellenreuthera znowu pojawiły się środki pirotechniczne.

Po konsultacjach z przedstawicielami holenderskiej federacji piłkarskiej, policją oraz oboma klubami arbiter Serdar Gözübüyük postanowił definitywnie przerwać starcie.

Na tym niestety się nie skończyło. W sieci pojawiły się filmiki przedstawiające kibiców wyważających główne wejście na stadion (a przynajmniej tak opisuje nagranie „Voetbal International”).

Przed obiektem miało też dojść do rzucania przedmiotów w policję, która zaczęła przepędzać tłum.

Jak dodaje „Voetbal International”, piłkarze obu ekip wraz ze sztabami szkoleniowymi dostali informację, że mają pozostać w szatniach do czasu uspokojenia się sytuacji.

Ajax - Feyenoord suspended, fireworks by Ultras on the pitch. Ajax getting destroyed by Feyenoord: 0-3 in the first half #AJAFEY pic.twitter.com/1Ck4adsdhu