Dwa gole Roberta Lewandowskiego. FC Barcelona wygrała nie bez ...

12 lis 2023

Dwa gole Roberta Lewandowskiego. FC Barcelona wygrała nie bez problemów

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu FC Barcelona - Deportivo Alaves. Dla kapitana reprezentacji Polski były to pierwsze trafienia od 23 września. Jego drużyna wygrała 2:1 w spotkaniu 13. kolejki La Liga. Warto wspomnieć, że podopieczni Xaviego Hernandeza od pierwszej minuty meczu musieli gonić wynik.

Barcelona - Figure 1
Zdjęcia polsatsport.pl

Spotkanie rozpoczęło się w najgorszy możliwy sposób dla Barcelony. Po stracie Ilkaya Gundogana goście ruszyli z kontratakiem. Zakończył się on zagraniem ze skrzydła Javiego Lopeza do Samu Omorodiona. Wypożyczony z Atletico Madryt napastnik z zimną krwią pokonał Marca-Andre ter Stegena. Wszystko wydarzyło się w ciągu pierwszych kilkunastu sekund po gwizdku rozpoczynającym mecz.

Wydawało się, że "Duma Katalonii" ruszy do odrabiania strat. Tymczasem to podopieczni Luisa Garcii byli bliżej podwyższenia prowadzenia. Postrach w szeregach obrony Barcelony siał Samu. W 13. minucie znalazł się w sytuacji "sam na sam" z ter Stegenem, lecz tym razem spudłował. 20 minut później wygrał pojedynek z Julesem Kounde i oddał strzał, po którym futbolówka otarła się o poprzeczkę bramki Barcelony.

W pierwszej połowie Barcelona rozczarowywała. Blaugrana nie była w stanie stworzyć sobie stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Do przerwy Deportivo Alaves niespodziewanie prowadzili 1:0.

Drugą część rywalizacji piłkarze Xaviego Hernandeza zaczęli znacznie lepiej. Raz po raz zagrażali bramce gości. Przyniosło to skutek w 53. minucie gry. Centrował Kounde, a świetnym strzałem głową popisał się Lewandowski. Piłka zatrzepotała w siatce.

Po pewnym przestoju w grze przełom nastąpił w 76. minucie gry. Sfaulowany w polu karnym został Ferran Torres. Sędzia bez zawahania podyktował rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Lewandowski, który wpisał się na listę strzelców po raz siódmy w tym sezonie La Liga.

Wynik meczu już nie uległ zmianie, mimo odważnego ataku Deportivo w końcówce spotkania. FC Barcelona dopisała trzy punkty do swojego dorobku.

FC Barcelona - Deportivo Alaves 2:1 (0:1)

Bramki: Lewandowski 53, 78 (rz.k.) - Samu 1