Stal Mielec wygrywa z Górnikiem Zabrze

12 lis 2023
Stal Mielec

W meczu 15 kolejki ekstraklasy PGE Stal Mielec pokonała przed własną publicznością Górnika Zabrze 2:1 (1:1). Rezultat meczu otworzył w 9 minucie Szymon Czyż, potem obydwa gole dla gospodarzy padły po asystach Krystiana Getingera. W 15 minucie do remisu doprowadził Mateusz Matras, a rezultat spotkania ustali w 51 minucie Białorusin Ilya Shkurin.

Trener Stali Mielec Kamil Kiereś nie ukrywał, że zespół po utracie gola zagrał odważniej i osiągnął swój cel.

Trener Górnika Zabrze Jan Urban żałował, że jego zespół nie wykorzystał gry w przewadze.

Z dobrej strony pokazał się w zespole Stali Mielec Krzysztof Wołkowicz, który powiedział, że to ważna wygrana

Po tym spotkaniu Stal Mielec ma na koncie 18 punktów i awansowała na 10 miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Tekst, fot.: Robert Pytka