Piątek w F1L: Wisła Kraków pokonana na własnym stadionie

1liga.org

Wisła Kraków - Figure 1
Zdjęcia Strona oficjalna - Fortuna 1 Liga

21. kolejkę Fortuna 1 Ligi rozpoczęliśmy od wygranej Miedzi Legnica z Polonią Warszawa, a także zaskakującą przegraną Wisły Kraków.

Miedź Legnica - Polonia Warszawa 2:1 (0:1) Bramki: Kamil Antonik 61', 68' - Szymon Kobusiński 31'

Spotkanie w Legnicy od samego początku było bardzo wyrównane. Jednak to Polonia schodziła do szatni z podniesioną głową po bramce Szymona Kobusińskiego w 32. minucie. Po przerwie role się odwróciły. Kamil Antonik dał niezły popis i najpierw w 61. minucie strzelił bramkę wyrównującą, a już 7. minut później niesamowicie przymierzył i huknął sprzed pola karnego wysuwając Miedź na prowadzenie. Do ostatniego gwizdka Polonia Warszawa walczyła o punkt. Niestety żadna bramka w tym spotkaniu już nie padła.

Wisła Kraków - GKS Tychy 0:1 (0:1) Bramki: Julius Ertlthaler 20'

W pierwszych minutach gospodarze zdecydowanie dominowali na boisku. Tyszanie potrzebowali kwadransu na rozkręcenie swojej maszyny. Nowy nabytek Julius Ertlthaler już w 20. minucie umieścił piłkę w siatce. I choć bramka przeszła weryfikację VAR - została uznana. Od tego momentu drużyna GKS Tychy nabrała pewności siebie. Wisła Kraków miała problem z wypracowaniem sobie skutecznych okazji do trafienia bramki rywalom. W pierwszej części spotkania stworzyła zaledwie dwie takie akcje. I choć statystycznie to Biała Gwiazda miała większe posiadanie piłki, to Tyszanie prowadzili przez całe spotkanie. Mecz zakończył się przegraną drużyny z Krakowa, która walczyła do ostatniego gwizdka.

NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa: Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności.  W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf. Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami.  Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.