Wisła Kraków wróciła z przytupem! Grad goli w I lidze [WIDEO]

20 paz 2023
Wisła Kraków

Zmagania w 12. kolejce I ligi rozpoczęły się meczem z Głogowie, gdzie Chroby podejmował Motor Lublin. Lepsza okazała się drużyna Goncalo Feio, która pokonała rywala 1:0 po golu Mariusza Rybickiego z 20. minuty spotkania. Tym samym lublinianie przełamali serię trzech porażek ligowych z rzędu i wrócili na szóste miejsce w tabeli. Chrobry pozostał na ostatniej, 18. lokacie. Piątkowy wieczór zamknęło spotkanie Wisły Kraków z Resovią.

Wisła Kraków wskakuje na podium w tabeli I ligi. Pewna wygrana z Resovią

Wisła w I lidze nie przegrała sześciu poprzednich meczów i do starcia z rywalami z Rzeszowa podchodziła jako zdecydowany faworyt. Jednak w poprzedniej kolejce Resovia ograła 2:0 GKS Tychy, więc zespołu Mirosława Hajdy nie można było skreślać.

Jednak to gospodarze piątkowego meczu zaczęli go znacznie lepiej. Już w 19. minucie gry rozegrali kapitalną akcję lewą stroną boiska i przenieśli piłkę do środka. Tam Jesus Alfaro wystawił do Bartosza Jarocha, a ten mocno uderzył z dystansu. Strzał odbił jeszcze Branislav Pindroch, ale piłka finalnie wpadła do siatki i było 1:0. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części meczu znów szybko uderzyli wiślacy i po raz kolejny przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. Tym razem w pole karne dośrodkował Dawid Szot, a głową uderzał Angel Rodado i to Hiszpan podwyższył na 2:0 w 55. minucie gry.

Resovia znacznie opadła z sił, a Wisłą wciąż atakowała. To przyniosło efekty już w 73. minucie gry, kiedy po świetnej akcji w polu karnym faulował Pindroch i Rodado ustawił piłkę na jedenastym metrze od bramki. Tym razem Hiszpan trafił w słupek i wynik nie uległ zmianie. Już osiem minut później na zmarnowaną okazję odpowiedzieli rywale.

Konkretnie Kamil Mazek, który otrzymał piłkę przed polem karnym rywali i precyzyjnym uderzeniem w górną część bramki zdobył bramkę na 1:2. Wtedy rozpoczęła się prawdziwa boiskowa strzelanina. Już w 85. minucie gry do siatki rywali trafił Szymon Sobczak, a w 89. minucie mocnym uderzeniem z ze skraju pola karnego wynik na 4:1 dla Wisły ustalił Miki Villar.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dzięki wygranej Wisła Kraków awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli, gdzie ma na koncie 20 punktów. Z kolei Resovia jest dopiero 14. i z 11 punktami ma tylko dwa "oczka" przewagi nad strefą spadkową.