Wisła Kraków pokonana w debrach na śniegu

1 gru 2023

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała na swoim boisku Wisłę Kraków w meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi 2:1. Zwycięstwem w derbach Małopolski "Słonie" przerwały krótką serię ligowych porażek.

Wisła Kraków - Figure 1
Zdjęcia polsatsport.pl

Należy zaznaczyć, że to derbowe starcie rozgrywane było w trudnych warunkach. Przez całe spotkanie mocno padał śnieg, przez co piłkarze czasami mieli problemy z opanowaniem futbolówki.

Wynik spotkania został otwarty w 28. minucie. Wiktor Biedrzycki sfaulował rywala w swoim polu karnym. Po wideoweryfikacji z systemem VAR sędzia wskazał na jedenasty metr. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Szymon Sobczak. Doświadczony napastnik bez większych problemów wykorzystał "jedenastkę".

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 35. minucie Termalica krótko rozegrała rzut rożny, a po chwili futbolówkę w "szesnastkę" krakowskiej ekipy dośrodkował Florin Purece. Celne podanie wykorzystał Lukas Spendlhofer, który doprowadził do wyrównania.

Jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie. Zawodnicy "Białej Gwiazdy" popełnili błąd w rozegraniu piłki od własnej bramki. Andriy Dombrovskiy przerwał akcję rywali, a następnie popisał się celnym długim dograniem. Florin Purece pewnie pokonał bramkarza Wisły strzałem po ziemi. Dzięki temu podopieczni Mariusza Lewandowskiego schodzili na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu.

W drugiej połowie obie ekipy próbowały zmienić wynik spotkania. Mimo to żadna z drużyn nie potrafiła przebić się przez linię defensywną oponentów. Na obraz gry nie wpłynęły też liczne zmiany przeprowadzone przez obu trenerów. Co prawda piłka jeszcze zatrzepotała w siatce gospodarzy, jednak okazało się, że w tej akcji jeden z podopiecznych Radosława Sobolewskiego zagrał futbolówkę ręką. Tym samym Termalica sięgnęła po swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie rywalizacji na drugim najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Ekipa z Niecieczy plasuje się obecnie na dziewiątym miejscu w tabeli z 23 punktami. Natomiast Wisła ma na swoim koncie 25 "oczek" i plasuje się na ósmej pozycji. Dzięki temu triumfowi "Słonie" przerwały serię porażek w Fortuna 1 Lidze. W dwóch poprzednich kolejkach piłkarze Termaliki najpierw przegrali ze Stalą Rzeszów (1:2), a później lepszy od nich okazał się GKS Tychy (2:3).

Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:1 (2:1)

Bramki: Lukas Spendlhofer 35, Florin Purece 44 - Szymon Sobczak 28 (k.)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Taras Zaviyskyi, Wiktor Biedrzycki, Lukas Spendlhofer, Bruno Wacławek (Damian Hilbrycht 65)- Maciej Ambrosiewicz, Andriy Dombrovskiy - Adam Radwański, Florin Purece (Maciej Wolski 64), Kacper Karasek (Wojciech Jakubik 79) - Jakub Branecki

Wisła Kraków: Alvaro Raton - Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Eneko Satrustegui, Dawid Szot - Igor Sapała (Bartosz Talar 46), Marc Carbo Bellapart (Jesus Alfaro 76) - Miki Villar (Goku 61), Kacper Duda (Patryk Gogol 76), Angel Baena Perez - Szymon Sobczak (Angel Rodado 61)