Czerwona latarnia Serie A kąsa. Potknięcie klubu Łukasza ...

23 sty 2023
Bologna – Cremonese

Bologna FC nie wykorzystała atutu własnego boiska i zremisowała 1:1 z ostatnim w tabeli ligi włoskiej Cremonese. Łukasz Skorupski został pokonany strzałem z rzutu karnego na początku drugiej połowy meczu.

Sebastian Szczytkowski 23 Stycznia 2023, 20:40

Getty Images / Emmanuele Ciancaglini/Ciancaphoto Studio / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski interweniuje

W pierwszej połowie Łukasz Skorupski radził sobie dobrze, ale w 50. minucie piłka znalazła się w bramce Polaka. Nie zdołał on powstrzymać uderzenia z rzutu karnego, za którego wykonanie zabrał się David Okereke. Bramkarz Bologni FC ruszył w kierunku narożnika, tymczasem zawodnik beniaminka strzelił przed siebie w środek. Jedenastka została przyznana za blokowanie ręką uderzenia zza pola karnego.

Bologna doprowadziła do remisu 1:1 zaledwie pięć minut później. Triumfował jej trener Thiago Motta, ponieważ niemoc strzelecką Rossoblu przerwał wprowadzony w przerwie Joshua Zirkzee. Po stronie Cremonese zabrakło asekuracji po strzale bramkarza, ponieważ dwóch defensorów wydawało się mieć bliżej do piłki niż wykonujący dobitkę napastnik. Joshua Zirkzee wstawił jednak nogę i jak się okazało ustalił wynik.

Cremonese nie ma dużych szans na pozostanie w drugim sezonie z rzędu we włoskiej elicie, ale kąsa. W poprzednim tygodniu beniaminek Serie A niespodziewanie wyeliminował Napoli z Pucharu Włoch, a tym razem zdobył punkt na terenie doświadczonego zespołu z Bolonii. Remis to za mało, żeby Cremonese opuściło ostatnie miejsce w tabeli, a gospodarzom nie wystarczył do przeskoczenia do jej górnej połowy.

Łukasz Skorupski w tym sezonie zachował czyste konto w zaledwie dwóch z 19 kolejek.

Bologna FC - US Cremonese 1:1 (0:0)
0:1 - David Okereke (k.) 50'
1:1 - Joshua Zirkzee 55'

Składy:

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch, Adama Soumaoro, Jhon Lucumi, Charalampos Lykogiannis (79' Andrea Cambiaso) - Nicola Moro – Riccardo Orsolini, Nicolas Dominguez (79' Jerdy Schouten), Lewis Ferguson, Roberto Soriano - Musa Barrow (46' Joshua Zirkzee)

Cremonese: Marco Carnesecchi – Alex Ferrari, Vlad Chiriches, Johan Vasquez - Leonardo Sernicola, Charles Pickel, Michele Castagnetti (61' Marco Benassi), Soualiho Meite, Paolo Valeri (70' Cristian Buonaiuto) - Daniel Ciofani (61' Felix Afena-Gyan), David Okereke (90' Franck Tsadjout)

Żółte kartki: Soumaoro, Skorupski (Bologna) oraz Chiriches, Afena-Gyan, Vasquez, Carnesecchi, Buonaiuto (Cremonese)

Sędzia: Matteo Marchetti Serie A Czy Bologna FC zakończy sezon w górnej połowie tabeli Serie A?