Barlinek Industria Kielce w finale Ligi Mistrzów! | Związek Piłki ...

17 cze 2023

Zacięta walka i ogromne emocje w półfinałach Ligi Mistrzów! Do finału europejskich rozgrywek awansowali zawodnicy Barlinka Industrii Kielce i SC Magdeburg.

Industria Kielce - Figure 1
Zdjęcia ZPRP

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów SC Magdeburg zmierzyło się z Barcą i zawodnicy stworzyli kapitalne widowisko w Kolonii. O zwycięstwie w tym meczu musiały zdecydować rzuty karne, w których ostatecznie lepsi byli gracze SC Magdeburg. W drużynie z Niemiec mogliśmy oglądać Piotra Chrapkowskiego, który w niedzielę powalczy o triumf w europejskich rozgrywkach.

Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Następnie na parkiet wyszli gracze Barlinka Industrii Kielce i PSG. Od samego początku tego starcia rywalizacja była bardzo zacięta i co chwila tablica wyników pokazywała remis. W 14. Minucie meczu mistrzowie Polski mieli szanse na zbudowanie dwubramkowej przewagi, ale świetną obroną popisał się Andreas Palicka. Po drugiej stronie parkietu ważne interwencje notował także Andreas Wolff.

Industria Kielce - Figure 2

PSG szybko wznawiało grę, więc Barlinek Industria Kielce błyskawicznie wracał do obrony i przerywał akcje rywali. Pod koniec pierwszej połowy lepiej na parkiecie prezentowali się podopieczni Talanta Dujszebajewa, którzy wyszli na prowadzenie 15:13. Do szatni kielczanie schodzili z prowadzeniem 16:14.

Po zmianie stron paryżanie rozpoczęli od nieudanego ataku, ale mistrzowie Polski nie wykorzystali okazji na wypracowanie trzech oczek przewagi. Obie drużyny pogubiły się i zanotowały serię błędów. Dopiero w 36. minucie spotkania padła pierwsza bramka w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisał się Alex Dujshebaev (17:14).

Industria Kielce - Figure 3

PSG nie zamierzało się poddawać i konsekwentnie odrabiali straty. Kielczanie zanotowali słabszy okres gry i mieli coraz większe problemy z pokonaniem bramkarza rywali, a paryżanie w 48. minucie doprowadzili do remisu 20:20. Po chwili Luc Steins dał prowadzenie swojej drużynie i znów gra stała się bardziej wyrównana.

Do samego końca meczu nie brakowało emocji! W ostatniej minucie spotkania rzut karny wykorzystał Arkadiusz Moryto, dając prowadzenie mistrzom Polski na 25:24. PSG miało jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu, ale kapitalną obronę w najważniejszym momencie meczu zanotował Andreas Wolff. Mistrzowie Polski stracili jednak piłkę i rywale mieli cztery sekundy, by wyrównać wynik meczu. Tak się jednak nie stało. Barlinek Industria Kielce nie dał sobie wyrwać zwycięstwa z rąk! Kielczanie wygrali różnicą jednego trafienia i zameldowali się w finale Ligi Mistrzów!