Industria Kielce pokonuje PSG | Związek Piłki Ręcznej w Polsce

28 wrz 2023
Industria Kielce

Industria Kielce pokonała Paris Saint-Germain 30:29 w meczu III kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Było to drugie z rzędu zwycięstwo Mistrzów Polski w tych rozgrywkach.

Tuż przed spotkaniem nastąpiło uroczyste pożegnanie Bertusa Servasa, który po 21 latach pełnienia funkcji prezesa zakończył swoją przygodę w klubie z województwa świętokrzyskiego. To właśnie dla niego zawodnicy z Kielc zapowiadali chęć zwycięstwa nad PSG i plan ten zaczęli realizować już od początku spotkania. Niemal przez całą pierwszą połowę to Industria Kielce utrzymywała się na prowadzeniu, a duża w tym zasługa Igora Karacica, Arkadiusza Moryto i Szymona Sićko. Po stronie gości nie zawodził również Kamil Syprzak, chociaż przy pierwszym rzucie karnym musiał uznać wyższość Miłosza Wałacha. Bramkarz Mistrzów Polski kilkukrotnie popisywał się znakomitymi interwencjami, zatrzymując m.in. Luke Karabaticia czy Rubena Marchana, którzy rzucali z czystych pozycji. To właśnie dzięki paradom Wałacha gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 16:15.

Od początku drugiej połowy Kielce narzuciły swój rytm gry, a na parkiecie ponownie błyszczał Karacic, Sićko oraz Moryto. Jednak gdy wydawało się, że Mistrzowie Polski zbudowali już bezpieczną przewagę i pewnie będą kroczyć do zwycięstwa, goście z Paryża wzięli się za odrabianie strat. Świetnie w drugiej części meczu spisywał się Elohim Prandi, a swoje bramki dokładał również Kamil Syprzak. Na trzy minuty przed końcem gry Industria zbudowała czterobramkową przewagę i wszystko wskazywało, że jest już po meczu, ale również i tym razem Paryżanie nie złożyli broni doganiając Kielczan na jedno trafienie. Ostatecznie do szaleńczego powrotu gości zabrakło czasu i to gospodarze mogli świętować drugie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Industria Kielce – PSG 30:29 (16:15)

Industria Kielce: Wałach, Błażejewski – Olejniczak 1, Wiaderny, Kounkoud, Sićko 8, A. Dujshebaev 1, Tournat 2, Karacić 7, Moryto 5, D. Dujshebaev 1, Thrastarson, Paczkowski, Gębala, Karalek 1, Nahi 4.

PSG: Palicka, Green – Marchan 2, Ntanzi 5, Keita, Sole, Tonnesen, Balaguer 2, Grebille 1, Syprzak 7, L. Karabatic, Mathe 3, Holm 2, N. Karabatic 2, Peleka, Prandi 5.