Industria Kielce poznała rywali w Super Globe

28 wrz 2023

Zespół z Bahrajnu Al-Najma i amerykański San Francisco CalHeat będą rywalami piłkarzy ręcznych Industrii Kielce w fazie grupowej Super Globe

Industria Kielce - Figure 1
Zdjęcia polsatsport.pl

Zespół z Bahrajnu Al-Najma i amerykański San Francisco CalHeat będą rywalami piłkarzy ręcznych Industrii Kielce w fazie grupowej Super Globe, imprezy uznawanej za klubowe mistrzostwa świata. Turniej odbędzie się w Dammam w Arabii Saudyjskiej w dniach 7-12 listopada.

Al Najma to triumfator azjatyckiej Ligi Mistrzów, a CalHeat to najlepszy zespół klubowy Ameryki Północnej i Karaibów. Industria weźmie udział jak finalista europejskiej LM.

W imprezie zagra 12 zespołów podzielonych na cztery grupy. Zwycięzcy każdej z nich awansują do półfinałów. Zespoły z drugich miejsc będą rywalizowały o miejsca 5-9, a z trzecich - o 9-12. "Dzikie karty" przyznano Fuechse Berlin i Barcelonie.

W ubiegłym roku zespół z Kielc zajął trzecie miejsce (podobnie jak w 2016 r), a wygrał SC Magdeburg, który później pokonał kielczan w finale Ligi Mistrzów.

To będzie 17. edycja Super Globe, a czwarta w Arabii Saudyjskiej.