11 dni temu
Hurkacz

Wczoraj, 26 kwietnia (17:04)

Aktualizacja: Wczoraj, 26 kwietnia (17:21)

Hubert Hurkacz pozostaje w grze w turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. W drugiej rundzie Polak pokonał 6:1, 7:5 Brytyjczyka Jacka Drapera.

W pierwszej rundzie dziewiąty w światowym zestawieniu Hubert Hurkacz miał wolny los.

Piątkowe starcie Polaka z Jackiem Draperem (43.) trwało 79 minut. Było to piąte spotkanie obu tenisistów i czwarta wygrana Hurkacza.

W pierwszej partii Hurkacz oddał rywalowi zaledwie jednego gema, choć kilka z nich było bardzo wyrównanych.

W drugim secie Hurkacz i Draper wygrywali swoje gemy serwisowe aż do stanu 5:5. Wtedy Polak wykorzystał drugiego break pointa i przełamał rywala. Po chwili nie zmarnował swojego podania i cieszył się ze zwycięstwa 7:5 w drugiej partii i awansu do trzeciej rundy.

Rywalem Hurkacza w trzeciej rundzie będzie Niemiec Daniel Altmaier, 61. w rankingu ATP. Polak jeszcze nie grał z tym przeciwnikiem.

W piątek w spotkaniu drugiej rundy Altmaier wygrał 6:2, 6:3 z Francuzem Arthurem Filsem (32.).