Bayer Leverkusen pierwszy raz mistrzem Niemiec. Kibice nie ...

16 dni temu

Trwające 12 lat panowanie Bayernu Monachium w Niemczech dobiegło końca w niedzielne popołudnie. Z tronu zrzucił ich rywal, który nie zna słowa porażka.

Przez lata Bayer musiał znosić drwiny przeciwników, którzy ironizowali, że nigdy nie zdobędzie żadnego trofeum, przecież od 1997 roku pięciokrotnie kończył Bundesligę na drugim miejscu, przegrał także trzy finały Pucharu Niemiec i jeden Ligi Mistrzów. Ale to już przeszłość.

Kilkadziesiąt kibiców, którzy wybrało się w niedzielę na stadion, czuło, że jest świadkami historycznego i przełomowego momentu, o którym będą opowiadać dzieciom i wnukom.

Bayer potrzebował zwycięstwa i choć nie wyszedł w najmocniejszym składzie, już po 25 minutach objął prowadzenie. Rzut karny na gola zamienił Victor Boniface, czyli najlepszy strzelec zespołu, który stracił kilka miesięcy przez kontuzję. Po godzinie gry na 2:0 efektownym uderzeniem zza pola karnego podwyższył Granit Xhaka, a niedługo później - również strzałem z dystansu - na 3:0 trafił Florian Wirtz, który zdążył uzyskać hat tricka, choć pojawił się na boisku po przerwie.